Ерік Шмідт, Джаред Коен. "Новий цифровий світ. Як технології змінюють державу, бізнес і наше життя". Однозначно книга розширює світогляд
Про книгу з просторів інтернету:
"Книжка Ерика Шмідта, голови ради директорів компанії Google, та Джареда Коена, засновника і директора наукового центру Google Ideas, є спробою осмислити вплив інтернету та цифрових медій на сучасність. Інтернет, на думку авторів, — це найґрандіозніший в історії експеримент, що породжує анархію. Він зумовлює те, що щохвилини велика кількість людей творить величезну кількість контенту. Цей процес не зовсім підпорядковується законам реальности. Новий віртуальний простір розширюється, змінюючи наш стиль життя та ідентичність, відчуття безпеки й відносини з іншими. Комунікаційні технології зумовлюють не лише технічні, але й культурні, політичні та соціяльні зміни. Загалом Шмідт та Коен дивляться на розвиток інтернет-технологій як на революцію, яка має покращити наше життя. Однак у книжці висловлено й низку застережень, а також проаналізовано небезпеки нового цифрового світу. Автори закладають таку перспективу його розгляду, у якій громадяни, компанії, неурядові організації, уряди сприймають власне існування одночасно в двох світах (віртуальному та реальному) і шукають баланс між перевагами та хибами, що їх дають ці два світи в цифрову епоху.
Передусім автори зосереджуються на тому, як змінюється наше Я під впливом цифрових медій. Спостерігаючи за тим, як цифрові технології стають дедалі доступніші, вони висловлюють переконання: що активніша буде наша діяльність у віртуальному світі, то злагодженіше запрацює світ реальний. Цифровий зв’язок, швидкий контакт одні з одними дають змогу вдосконалювати непродуктивні ринки, системи та практики. Можна сподіватися, що впродовж наступних десятиліть відбудуться покращення в освіті. Освітній процес ставатиме гнучкішим, а змішане навчання, яке передбачатиме використання онлайн-платформ та обговорення в класах, — популярнішим; шкільна система ставитиме на перше місце розвиток критичного мислення та вміння вирішувати проблеми. Найреволюційнішими будуть винаходи в галузі медицини й охорони здоров’я. Від розповсюдження цифрових технологій сподіваються покращення управління медичною документацією та проґресу у виявленні й лікуванні хвороб, що забезпечить мільярдам людей рівноправний доступ до медичної допомоги та інформації. Це розпочне еру персоналізованої медицини.
Від цифрових технологій також очікують зникнення нерівности. Однак, на думку Шмідта і Коена, це марно. Звісно, зв’язок піде на користь усім, технології збільшать можливості доступу до інформації. Проте у світі завжди будуть ті, хто зможе дозволити собі іще сучасніші технології, і ті, хто задовольнятиметься дешевими пристроями. Автори передбачають, що за десять років «віртуальних особистостей» буде більше, аніж реальних мешканців.
У новому цифровому світі зміниться і поняття громадянства, а журналістика набуде нових вимірів. Уже тепер ми спостерігаємо нові феномени, наприклад, викиди секретної інформації на кшталт Wikileaks. Проте авторитарні режими скористаються можливостями доступу до інформації, аби застосувати репресії до громадян, у яких вбачатимуть загрозу, і зможуть іще ефективніше створювати середовище, в якому вони почуватимуться незахищеними.
Дедалі більшого розмаху набуватимуть кібервійни та кібератаки. Злам систем, запуск комп’ютерних вірусів, віртуальне шпигування — це наше близьке майбутнє. У книжці значну увагу приділено конфліктам майбутнього та прогнозам щодо їхніх наслідків. На переконання авторів, хоч би які розвинені були технології, в реальному світі завжди знайдуться причини для війн та конфліктів, де рішення про використання кібернападів чи роботизованих машин ухвалюватимуть люди.